ZAMEK ELEKTRONICZNY ''EURA'' AC-30N9 ROGER

Kod: B51A730 Model: AC-30N9 EAN: 5905548272641 Gwarancja: 24 miesiące - Door to Door

Opis

Zamek na kartę, zwany również czytnikiem zbliżeniowym, umożliwia realizację elektronicznej kontroli przejścia (drzwi) przy zastosowaniu zbliżeniowych Kart-kluczy. Zamek znajduje zastosowanie tam gdzie zachodzi  potrzeba ograniczenia kręgu osób mogących wejść do pomieszczenia, usuwając jednocześnie konieczność posiadania wielu tradycyjnych kluczy mechanicznych. Potrzeba tego typu rozwiązania występuje zwykle w miejscach publicznych takich jak szkoły, urzędy, sklepy, szpitale itp.

Przy użyciu zamka AC-30N9 zabezpiecza się najczęściej różnego rodzaju schowki, pomieszczenia gospodarcze, bramki, wjazdy, toalety i inne, o relatywnie niskim poziomie ochrony antywłamaniowej.

AC-30N9 został opracowany w ten sposób aby jego instalacja oraz uruchomienie mogło być wykonane przez zawodowego elektryka-instalatora, jak też, przez osoby nie posiadające przygotowania w dziedzinie instalatorstwa a posiadające pewne umiejętności w zakresie majsterkowania. Urządzenie może być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Po zainstalowaniu zamka według załączonego schematu montażowego oraz włączeniu zasilania zamek gotowy jest do pracy. W komplecie z zamkiem jest dostarczonych 5 Kart-kluczy, które są fabrycznie wgrane do pamięci urządzenia i można je natychmiast rozdać użytkownikom. Po zbliżeniu Karty-klucza do fabrycznie nowego czytnika drzwi zostają odblokowane na czas 2s.

Funkcje:

- Zbliżeniowy odczyt Kart-kluczy,
- Możliwość zaprogramowania do 120 Kart-kluczy,
- Możliwość pracy z nieograniczoną ilości Kart -kluczy,
- Selektywne dodawanie i usuwanie Kart-kluczy,
- Praca na zewnątrz i wewnątrz budynków,
- Zasilanie z transformatora 12VAC,
- Możliwość instalacji na standardowej puszce podtynkowej.

Do zasilania zamka należy zastosować transformator sieciowy o znamionowym napięciu wyjściowym 12V oraz mocy odpowiedniej do zastosowanego elektro-zaczepu. Zwykle, wystarcza do tego celu transformator o mocy 20VA.

O ile pozwalają na to wymiary transformatora zasilającego to może on być umieszczony w puszcze podtynkowej bezpośrednio pod zamkiem SDC66LC. Rozwiązanie to jest jednak dopuszczalne tylko pod tym warunkiem, że zamek jest instalowany wewnątrz budynku i nie występuje zagrożenie zalania go płynami. Po stronie instalatora zamka należy wybór miejsca montażu transformatora zasilającego oraz sposób podłączenia go do sieci 230VAC tak aby zostały spełnione odpowiednie wymogi bezpieczeństwa.

Wyposażenie zestawu:

W skład fabrycznego zestawu wchodzą:

- Czytnik AC-30N9,
- Karta programująca Master (indeks: EMC-7 ), 1 szt.,
- Karta-klucz (indeks: EMKF-4), 5 szt.,
- Instrukcja obsługi,

Specyfikacja techniczna

Napięcie zasilania 12V AC/DC
Pobór prądu w stanie czuwania 50 mA
Pobór prądu podczas pracy 50 mA
Przeznaczenie do drzwi wszystkich
Pojemność systemu 120 kart RF ID
Ilość wyjść przekaźnikowych 1
Zasięg odczytu RF ID do 12 cm
Temperaturowy zakres pracy -25ºC ...+60ºC
Współczynnik ochrony obudowy IP65
Wymiary - wysokość 130 mm
Wymiary - szerokość 130 mm
Wymiary - głębokość 40 mm
Masa netto 0,15 kg
Typ opakowania Karton
Wymiary opakowania - wysokość 180 mm
Wymiary opakowania - szerokość 230 mm
Wymiary opakowania - głębokość 45 mm