Domofon to standard. Wideodomofon jeszcze kilkanaście lat temu był luksusem, ale od wielu lat dość powszechnie zastępuje już tradycyjne domofony. Wideodomofon z możliwością przekierowania rozmowy? Tak, jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, a przede wszystkim bardzo praktyczne. Model EURA Proxima VDP-50A3 to połączenie tradycji z nowoczesnością, praktyką i co najważniejsze atrakcyjną ceną. Występuje zarówno w kolorze białym lub czarnym.

Jak to działa?

Z pozoru wygląda jak zwykły domofon, w domu zamontowana jest klasyczna słuchawka bez monitora. Słuchawka różni się od tradycyjnej tym, że posiada wbudowany moduł WiFi, który łączy się z domowym routerem. Umożliwia on przekierowanie rozmowy i obrazu z kasety zewnętrznej na telefon, dzięki czemu „słuchawkę” mamy zawsze pod ręką. Nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. Wystarczy, że mamy w telefonie połączenie z internetem.

Na zewnątrz zastosowana jest specjalna kaseta (bramofon) z daszkiem i podświetlaną diodami LED kamerką. Jest ona bardzo dyskretna, a oświetlenie daje możliwość podglądania po ciemku. W chwili, gdy ktoś zadzwoni domofonem spod bramy to jednocześnie słyszymy powiadomienie ze słuchawki oraz z aplikacji mobilnej, która może być zainstalowana na dowolnej ilości urządzeń. W rezultacie, gdy nie ma nas w domu, a dziecko pozostało w nim samo, możemy samodzielnie odebrać domofon, zobaczyć kto stoi pod drzwiami i przeprowadzić rozmowę. Odbieranie rozmowy odbywa się zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”, więc warto ustalić kto odbiera domofon. Kiedy jedna osoba odbierze połączenie, na pozostałych urządzeniach aplikacja wycisza się.

Praktyczne aspekty aplikacji mobilnej

Ile razy jako rodzice, gdy nasze dziecko zostanie samo w domu zastanawiamy się czy, aby na pewno nie otwiera drzwi nikomu obcemu? W końcu tyle razy powtarzaliśmy, że mu nie wolno i najlepiej żeby udawało że nikogo nie ma. Jednak bywa różnie i nawet dziecko, któremu całym sercem ufamy może otworzyć drzwi omamione przez nieznajomego. Dlatego warto zastosować rozwiązanie zdalne, które pozwoli zarówno dziecku, jak i nam, nawet z większej odległości dyskretnie podejrzeć, kto stoi pod bramą i zdecydować co zrobić, nie ujawniając swojej obecności we wnętrzu.

Powyższa sytuacja to tylko jeden z wielu przypadków praktycznego zastosowania. Wyobraźmy sobie, że właśnie po wyczerpującym dniu położyliśmy się do łóżka, a domofon zaczyna dzwonić. Z pewnością większości z nas nie będzie się zupełnie chciało wstawać, żeby sprawdzić kto to taki. Telefon z pewnością mamy w zasięgu ręki, bo najczęściej właśnie w nim ustawiamy budzik na kolejny dzień, który rano trzykrotnie przestawiamy. Ach te budziki, chyba nikt ich nie lubi, ale wróćmy do aplikacji… W tej sytuacji sięgamy po telefon i zwyczajnie sprawdzamy kto stoi pod bramą. Robimy to dyskretnie, dzięki czemu jeśli postanowimy nie odbierać, osoba po drugiej stronie może stwierdzić, że nas nie ma. Jak uznamy sprawę za ważną, odbieramy lub otwieramy drzwi i dopiero wstajemy.

Przykłady sytuacji, w których można pokazać praktyczne zastosowanie aplikacji można dosłownie mnożyć. Pobyt w ogrodzie, wypad na chwilę do sklepu lub paczkomatu, spacer z psem itd.

Uniwersalne rozwiązanie

Wideodomofon „EURA” VDP-50A3 „PROXIMA” jest urządzeniem uniwersalnym, kaseta zewnętrzna jest kompatybilna z innymi urządzeniami dostępnymi w tej linii. To rozwiązanie jednorodzinne, więc stosowane najpowszechniej w takim właśnie budownictwie. Aplikacja mobilna jest dostosowana zarówno do systemu Android, jak i do iOS. Zaletą jest, że obraz może być odbierany zdalnie na wielu urządzeniach.

Niewielkie urządzenie z pewnością może być mylące i sprawiać, że osoba spod bramy nie koniecznie czuje się obserwowana, a my możemy spokojnie zaobserwować, kto próbuje dostać się do naszego domu. Z pewnością jest to rozwiązanie godne polecenia, jeśli zależy nam na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa własnego i naszych bliskich członków rodziny.

Przeczytaj również