Przedpokój to zazwyczaj ostatnie pomieszczenie w naszych domach lub mieszkaniach, które poddajemy remontom. A to błąd, przecież to pierwsze miejsce, które widzimy gdy wracamy do domu po długim dniu pracy. Warto poświecić mu odrobinę uwagi. Nie tylko pod względem funkcjonalności, sprawmy, żeby był zachwycający w każdym detalu. Skrzynka z bezpiecznikami, rury od gazu, grzejniki zajmujące pół ściany, domofony – to rzeczy, które zazwyczaj estetyką nie grzeszą, a są niezbędnymi elementami naszych korytarzy. Warto zastanowić się jak je upiększyć, zamaskować lub po prostu polubić.

1. Zabudowa

Od kilku lat rekordy popularności biją systemy do zabudowy. Nie ma się czemu dziwić, w naszych mieszkaniach każdy centymetr mogący służyć do przechowywania rzeczy jest na wagę złota. Obecnie takie zabudowy to już nie jest jedna szafa z przesuwanymi drzwiami, tylko cały zestaw szafek, wnęk, półek i drążków skomponowany w jedną całość. To jest świetna skrytka dla wszystkich naszych korytarzowych przeszkadzaczy. Taką wnękę możemy stworzyć na bocznej ścianie dużej szafy, pomiędzy wysokimi szafkami na buty, wykorzystując kubiki na ścianie. To tylko kwestia rozplanowania podłączeń i przestrzeni.

2. Farba

O ile remont przedpokoju naraża nas na spore koszty i niemałe stresy, tak przemalowanie kilku ścian to już zupełnie co innego. Zakładając, że domofony i wideofony są zazwyczaj w kolorze białym lub czarnym – wkomponujmy je w ścianę. Sprawa jest prosta, jeżeli mamy białe drzwi wejściowe, białą ścianę i biały domofon. Jeżeli mamy jednak wideodomofon w kolorze czarnym, to z pomocą przychodzi farba tablicowa. Chwyćmy za pędzle, wymalujmy ścianę, na której wisi nasz wideodomofon i stwórzmy sobie tam miejsce na nasze domowe notatki, tym bardziej że zazwyczaj znajduje się koło drzwi wyjściowych. W ten sposób mąż nie zapomni wyprowadzić psa, a wideodomofon nie będzie rzucał się w oczy.

3. Dodatkowe ramki

Na rynku istnieje kilka firm, które oferują całe kolekcje ramek do przeróżnych urządzeń domowych, domofonów, wideodomofonów, elementów smart-home oraz włączniki i gniazda elektryczne. Podczas poważnego remontu mieszkania, pozwala to ujednolicić i skomponować cały system urządzeń, wszystkich włączników i gniazdek w jednym stylu i tonacji. To zdecydowanie nie jest propozycja na mały lifting przedpokoju, ale podczas budowy domu czy generalnego remontu mieszkania warto takie rozwiązanie wziąć pod uwagę, raz na długi czas rozwiązując problem nieestetycznych punktów na naszych ścianach.

Przeczytaj również