Czy smartfon może jeszcze bardziej ułatwić nam życie? Okiem kobiety | Eura-Tech

Komunikacja, social media, nawigacja, trening, spalanie kalorii, sterowanie oświetleniem w domu, włączanie i wyłączanie urządzeń AGD i RTV, lokalizacja naszych dzieci i mężów. Jest tego na prawdę dużo. Dzięki IoT, coraz więcej urządzeń komunikuje się z naszymi komórkami. Nasze kieszonkowe urządzenia dają nam coraz to więcej możliwości. Czy w czymś jeszcze nasz telefon może ułatwić nam życie codzienne? Sprawdźmy jak to wygląda pod kątem połączenia telefonu z wideodomofonem. Jak takie rozwiązanie może umilić nam życie?

Raz na zawsze stop ciągłym spóźnieniom!

spóźniony do pracy

Ileż to razy spóźniałyśmy się do pracy, bo musiałyśmy wpuścić ogrodnika lub osobę sprzątającą do domu. W porannym amoku, w płaszczu i z teczką gotowe do wyjścia, a Pan, który kosi nam trawę lub odśnieża posesję, zaspał lub zwyczajnie utknął w korku, w każdym razie nie ma go! Nie zostawimy mu kodu ani klucza do furtki, bo często są to osoby przypadkowe. Więc, czekamy… Czyż nie byłoby pięknie, gdybyśmy mogły wyjść punktualnie z domu, nie martwić się kłopotami komunikacyjnymi naszego ogrodnika i siedząc spokojnie w pracy, odebrać wideodomofon za pomocą telefonu. Wpuścić Pana na posesję, a dzięki zainstalowanym kamerom sprawdzić, czy wywiązuję się z powierzonych mu obowiązków.

Ach, te internetowe zakupy

Wyobraźmy sobie inną sytuację. Zamówiłyśmy sobie w Internecie przecudnej urody pantofle i kuriera na daną godzinę, aby móc bezstresowo, po pracy je odebrać, a kurier akurat przyjechał 3 godziny szybciej. Pantofle zabiera ze sobą, zostawia awizo z informacją, że przesyłkę możemy odebrać w parcel shopie. Krótko mówiąc cały plan nie wypala, a my zamiast cieszyć się nowym nabytkiem, musimy jeździć i poświęcać czas na odbiór butów. Znajoma wizja? No właśnie! A może być tak pięknie. Kurier naciska na kasetę widedomofonu, my odbieramy w pracy nasz smartfon i komunikujemy się wzajemnie. Nie musimy nikomu podawać naszego prywatnego nr telefonu, ani szukać doręczyciela. Rozmawiamy z nim bez nerwów, kurier szczęśliwy zostaje wpuszczony na posesję i zostawia paczkę w uzgodnionym miejscu, a my cieszymy się, że paczka już oczekuje na nas w domu.

kurier
Dzięki urządzeniu IP-Box i aplikacji EuraConnect możesz użyć swojej komórki, aby porozmawiać z kurierem, dzwoniącym przez kasetę wideodomofonu.

Terminy, terminy..

W ciągu dnia musimy spamiętać kilkadziesiąt dat, terminów i innych deadlinów. Oczywiście mamy ku pomocy przypomnienia w telefonach, elektroniczne organizery i kalendarze. Ale nawet perfekcyjnym Paniom Domu zdarzy się o czymś zapomnieć. A to kartkówka dziecka, a to Pan z opałem miał przyjechać. A my jesteśmy w pracy albo akurat w kinie, no cóż zdarza się. Dostawca cennego kruszcu na zimę nie musi czekać i złorzeczyć na nas przed bramą, wystarczy że naciśnie przycisk wideodomofonu, a my przez smartfona otwieramy mu bramę wjazdową, dzięki czemu wszytko postępuje zgodnie z pierwotnym planem.

Podobnie zdarza nam się zapomnieć wystawić kosze ze śmieciami przed bramę. No i robi się problem, bo nikt z Zakładu Oczyszczania Miasta nie przyjedzie specjalnie do nas i nie zabierze naszych worków. Więc zostajemy z nimi na kolejny tydzień. A może być tak, że gdy wyjątkowo przydarzy nam się zapomnieć o śmieciach, miły pracownik ZOM naciśnie na naszą kasetę wideodomofonu, a my za pomocą telefonu, otworzymy bramę lub wpuścimy przesympatycznego Pana na posesję. I wszyscy będą zadowoleni!

wywóz śmieci
Dzięki urządzeniu IP-Box i aplikacji EuraConnect możemy zdalnie wpuścić na posesje pracownika firmy wywożącej śmieci, źródło zdjęcia: https://www.bhg.com.au/how-to-clean-your-wheelie-bin

Wakacje

Wszyscy jeździmy na wakacje, odwiedzamy nasze rodziny, udajemy się w delegacje. Nasz dom pozostaje bez opieki, a ogród należy podlewać, zwierzątka przydomowe- karmić. Jeżeli nie mamy zaufanej osoby, której jesteśmy gotowi zostawić klucze do domu wystarczy, że poprosimy sympatycznego sąsiada z puszką karmy dla kotów o przysługę i będziemy wpuszczać go na podwórze lub do ogrodu za pomocą telefonu.

Dziurawe plecaki

Każdy, kto ma dorastające dziecko, powinien zaprzyjaźnić się z właścicielem punktu dorabiającego klucze. A to nasza latorośl zapomni, a to zgubi, a to pies zjadł. Dosyć już katastroficznych telefonów w stylu: „Mamo, leje deszcz, a ja zgubiłem klucze!”. Doskonałym rozwiązaniem byłoby przyspawać je dzieciakom do ręki no, ale nie można. Zmienimy zamki, a ręki już nie. Teraz nie musimy już gnać przez pół miasta z kluczami, żeby pociecha się nie przeziębiła. Dziecko dzwoni do domofonu, my wpuszczamy go na posesję. Zapasowy klucz do domu może być w schowany w ogrodzie albo w doniczce z żółwiem. Dziecko uratowane, mama zostaje bohaterką!

Takie sytuacje mnożą się każdego dnia. Pani Gosposia spóźnia się nagminnie, Pan z gazowni, wodociągów lub elektrowni przyszedł sprawdzić liczniki, itd. Na przykładzie samego wideodomofonu, już widać ile nerwów i czasu możemy sobie zaoszczędzić dzięki zdalnemu sterowaniu.

Jednym z wideodomofonów, które posiadają możliwość zdalnego odbierania jest Feniks, o którym pisaliśmy tutaj. Jeżeli posiadasz wideodomofon z serii EuraConnect wystarczy, że rozbudujesz go o moduł IP-Box, o którym pisaliśmy tutaj.

Przeczytaj również