Wideodomofon w telefonie | Eura

Jednorodzinny wideodomofon Eura VDP-40A3 Feniks z serii Eura Connect jest idealnym rozwiązaniem dla wygodnych użytkowników, którzy lubią mieć „władzę” w telefonie. Dlaczego? Otóż ten wyjątkowy zestaw jest wyposażony w monitor, który posiada wbudowany moduł WiFi, a to daje ciekawe możliwości. 

Dlaczego zestaw?

Jest to kompletne rozwiązanie, gotowe do montażu i korzystania.  Składa się z monitora WiFi, kasety zewnętrznej oraz adaptera sieciowego DC 12V. Oprócz standardowych funkcji — komunikacji z osobą odwiedzającą, podglądu otoczenia kamery oraz sterowania ryglem przy wejściu na posesję wideodomofon umożliwia obsługę drugiego wyjścia, np. bramy.

Władza w telefonie

Niewątpliwie największym atutem tego zestawu jest możliwość obsługi za pomocą aplikacji Eura Connect dostępnej na platformy Android i iOS. Skąd ta funkcja? To właśnie zasługa wbudowanego modułu WiFi w monitorze. Aplikacja pozwala nam odbierać połączenia, sterować ryglem elektromagnetycznym i automatem bramowym, manualnie wykonywać zdjęcia oraz rejestrować filmy w trakcie trwania połączenia. Wszystko to z poziomu smartfona lub tabletu. Prawda, że wygodne? Nie dość, że wszystkie funkcje dostępne są w aplikacji, to jeszcze mamy to zawsze pod ręką, we własnym telefonie.

Co nam to daje?

Wyobraźmy sobie, że coś nagłego spowodowało, że musimy wyjechać z domu. Dzieje się to akurat w momencie, kiedy oczekujemy na przyjście pracownika gazowni, który miał pojawić się w celu spisania licznika. Niestety brak bezpośredniego numeru telefonu uniemożliwia nam poinformowanie pana o chwilowej nieobecności, która potrwa nie więcej niż 30 min. Oczywiście możemy powiesić kartkę na drzwiach lub furtce z komunikatem „zaraz wracam”, ale będąc posiadaczem FENIKSA nie musimy tego robić. Podczas naszej nieobecności możemy swobodnie odebrać połączenie do naszego wideodomofonu i przeprowadzić rozmowę z osobą przychodzącą. Wówczas możemy poinformować o zaistniałej sytuacji i poprosić o chwilkę cierpliwości. Przykład pracownika gazowni to jeden z wielu. Dzięki zdalnej obsłudze możemy też otworzyć bramę śmieciarzom, którzy nie mają dostępu do śmietnika, kurierowi, żeby pozostawił przesyłkę na posesji itp.

Warto zwrócić uwagę, że możliwość zdalnej rozmowy daje poczucie bezpieczeństwa. Z jednej strony wiemy, kto przychodzi podczas naszej nieobecności, z drugiej strony sprawiamy wrażenie, że jesteśmy właśnie obecni. To wszystko powoduje, że maleje ryzyko wtargnięcia na posesje przez osoby niepowołane, a my jesteśmy spokojni. Dom prezentuje się jako dobrze zabezpieczona posesja, która jest pod stałą kontrolą, do której nie warto się włamywać.

Krótka specyfikacja

Kaseta zewnętrzna jest montowana natynkowo. To urządzenie o nowoczesnej stylistyce i wandaloodpornej konstrukcji. Bramofon wykonany jest ze stopu aluminium, odpornego na opady atmosferyczne dodatkowo zabezpieczony daszkiem. Kasetę wyposażono w kamerę rejestrującą obraz w rozdzielczości 700 TVL z obiektywem o polu widzenia 53º. Dodatkowo kaseta zewnętrzna posiada oświetlenie nocne w postaci 5 diod IR oraz czujnik zmierzchowy aktywujący automatycznie diody przy niedostatecznym oświetleniu.

Ponadto monitor VDA-40A3 posiada 7” ekran charakteryzujący się obrazem o doskonałej jakości. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarny lub biały. Urządzenie wyposażone jest w pokrętła regulacyjne umożliwiające dostosowanie głośności rozmowy, jasności oraz nasycenia obrazu. Używając przycisku znajdującego się nad pokrętłami, użytkownik może wybrać jedną z 16 dostępnych melodii gongu, a przesuwając przełącznik — zmienić jej głośność.

Instalacja

Instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Poniższy film, przedstawia prosty sposób podłączenia zestawu wideodomofonu VDP-40A3 FENIKS oraz połączenie całego zestawu z funkcją aplikacji mobilnej. Zalecamy włączyć napisy i życzymy miłego seansu. 🙂

Więcej o produkcie tutaj.

Przeczytaj również