Eura Connect

Z pewnością wielu z was słyszało już o wideodomofonach IP i możliwości prowadzenia wideo-rozmowy, wpuszczania na posesje za pośrednictwem smartfonu. Chyba wszyscy się zgodzimy, że to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Możliwość rozmowy np. z listonoszem lub kurierem podczas nieobecności w domu może zaoszczędzić nam nieco czasu.

Rozbudowa obecnego systemu

O ile przy nowej inwestycji możemy dowolnie wybrać najlepsze, najbardziej optymalne urządzenie, to w sytuacji posiadania już gotowego, zainstalowanego systemu wygląda to nieco inaczej. Dobra wiadomość jest taka, że dla posiadaczy systemu Eura Connect jest możliwość rozbudowy systemu. Musimy się tylko upewnić, czy zainstalowany system będzie kompatybilny z dodatkowym modułem bramki IP (IP Box). Aby to zrobić, należy odczytać numer seryjny z tabliczki znamionowej, znajdującej się na tylnym panelu monitora. IP Box wspiera wszystkie urządzenia, na których numer seryjny rozpoczyna się od 17≤ lub 2017≤.

Mała czarna skrzynka

IP Box Eura VDA-99A3 to małe urządzenie w czarnej obudowie, które umożliwia rozbudowę 4 żyłowych wideodomofonów i przekierowanie rozmowy z jednorodzinnej kasety zewnętrznej na urządzenie mobilne. Posiada wbudowany moduł WiFi oraz port LAN i umożliwia podłączenie dwóch kaset zewnętrznych, monitora i kamery analogowej. Zastosowana została tutaj technologia kompresji wideo H.264, która ma zapewnić wysoką jakość obrazu oraz płynny przesył w czasie rzeczywistym. Wykorzystano tutaj standardowy protokół sieciowy TCP / IP, dzięki niemu możliwa jest zdalna konfiguracja, restart oraz aktualizacja oprogramowania urządzenia. Więcej informacji oraz szczegółów technicznych produktu znajdziesz tutaj.

Aplikacja Eura Connect

Jak wcześniej wspomniano urządzenie łączy się z Internetem. Dzięki temu obsługa systemu wideodomofonowego może odbywać się zupełnie zdalnie. Wszystkim steruje aplikacja Eura Connect w twoim smartfonie. Aplikacja jest intuicyjna, łatwa w obsłudze i zupełnie darmowa. Dostępna na platformy Android i iOS. Umożliwia zdalne odbieranie połączeń, sterowanie ryglem elektromagnetycznym i automatem bramowym, automatyczne rejestrowanie filmów w przypadku nieodebrania połączenia, czy manualne wykonywanie zdjęć oraz rejestrowanie filmów w trakcie trwania rozmowy.

Sposób instalacji nie należy do skomplikowanych, a cały proces instalacji i konfiguracji można zobaczyć na poniższym filmie. Życzymy miłego seansu.
Ps. aby w pełni zrozumieć przekaz filmu, włącz napisy. Mogą one wiele wyjaśnić… 😉

Przeczytaj również