Programator z licznikiem energii to urządzenie, które pozwala na monitorowanie i kontrolowanie zużycia energii elektrycznej. Jest on zwykle podłączony do licznika energii w domu lub biurze i pozwala na odczytywanie danych dotyczących zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Sterownik z licznikiem energii składa się z dwóch głównych elementów: licznika energii i programatora. Licznik energii jest podłączony do sieci elektrycznej i mierzy ilość energii, która jest pobierana przez budynek. Programator natomiast, jest podłączony do licznika energii i pozwala na odczytanie danych z licznika oraz ich przetwarzanie. Dzięki temu, możliwe jest śledzenie, kiedy i ile energii jest zużywane, co pozwala na identyfikację urządzeń lub aktywności, które generują największe koszty. Na przykład, można zauważyć, że klimatyzacja jest głównym źródłem zużycia energii w upalne dni, albo że oświetlenie jest jednym z głównych czynników generujących koszty w nocy.

 

Umożliwia oszczędzanie pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną poprzez:

  1. Monitorowanie zużycia energii: dzięki programatorowi, możliwe jest śledzenie, kiedy i ile energii jest zużywane, co pozwala na identyfikację urządzeń lub aktywności, które generują największe koszty.
  2. Kontrola zużycia energii: programator pozwala na automatyczne wyłączanie urządzeń lub ograniczenie ich zużycia, kiedy nie są potrzebne.
  3. Prognozowanie zużycia energii: programator pozwala na przewidywanie zużycia energii w przyszłości, co pozwala na planowanie i kontrolowanie kosztów.
  4. Oszczędności na rachunkach za energię: poprzez monitorowanie i kontrolowanie zużycia energii, programator pozwala na ograniczenie niepotrzebnych kosztów i tym samym oszczędzanie pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną.

Funkcja WiFi – czy to potrzebne?

Sterownik z funkcją Wi-Fi pozwala na zdalne monitorowanie i kontrolowanie zużycia energii za pomocą smartfona lub tabletu. Dzięki temu, użytkownik ma dostęp do danych o zużyciu energii w czasie rzeczywistym i może kontrolować zużycie energii z dowolnego miejsca. Funkcja Wi-Fi pozwala na łatwiejsze konfigurowanie i programowanie programatora. Użytkownik może ustawić progi zużycia energii, automatycznie wyłączać urządzenia oraz ustawiać harmonogramy za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie. Funkcja Wi-Fi pozwala także na otrzymywanie powiadomień o przekroczeniu progów zużycia energii, co pozwala na szybkie reagowanie i kontrolowanie kosztów. Na przykład, jeśli progi zużycia energii przez klimatyzację są przekroczone, programator może automatycznie wyłączyć klimatyzację lub wysłać powiadomienie do użytkownika, aby ręcznie wyłączył klimatyzację.

W kontekście oszczędzania pieniędzy, sterownik z funkcją Wi-Fi pozwala na bardziej efektywne zarządzanie zużyciem energii, poprzez umożliwienie bieżącej kontroli i prognozowania, a także pozwala na bieżące reagowanie na przekroczenie progów zużycia energii.

, , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj również