wynajem

Każdy, a przynajmniej większość problemów, jakie pojawiają się w kontekście wynajmu, można skutecznie rozwiązać. Tak, jak umowa spisana przed notariuszem, wraz z osobą z rodziny deklarującą przyjęcie najemców pod swój dach ma zapewnić wynajmującego, że ktoś się w jego mieszkaniu nie „zasiedzi”, tak inne metody sprzyjają rozwiązywaniu licznych być może bardziej przyziemnych trudności.

Szyld z kontrolą dostępu Eura ELH80B9 lub ELH-82B9

Jest to rozwiązanie dedykowane osobom decydującym się na najem krótkoterminowy, np. wakacyjny. Częste zmiany lokatorów mogą być problematyczne. Pojawia się kłopot ze sprawnym przekazaniem kluczy i ich odebraniem. Bywa tak, że klucze zostają zgubione i trzeba wzywać ślusarza, a czasem nawet wymienić zamek.

Szyldy z kontrolą dostępu ELH80B9 i ELH82B9 pozwalają na rozwiązanie powyższych trudności, jak również dają możliwość prowadzenia rejestru najmu, który będzie niezwykle szczegółowy, możemy również określić dokładnie czas najmu. Kody możemy zmieniać zdalnie, bez konieczności pojawiania się w mieszkaniu, awaryjnie możemy również udostępnić wejście do mieszkania służbom.

W sposób elastyczny, korzystając z wygodnej aplikacji możemy kontrolować pracę współpracowników oraz podwykonawców, którzy pojawiają się w mieszkaniu – elektrycy, hydraulicy, ekipa sprzątająca.

Wybór tego innowacyjnego rozwiązania pozwala skutecznie ograniczyć czas niezbędny na obsługę najmu naszego lokalu, jak również istotnie go zabezpieczyć. Szyld rozwiązuje liczne problemy wynajmujących – znika problem zgubionych kluczy czy zbyt małej ilości kompletów. Możemy udzielić dostępu do nieruchomości odpowiedniej ilości osób w konkretnym czasie, poprzez przesłanie specjalnie wygenerowanego kodu dostępu.

szyld z kontrolą dostępu ELH-82B9

Inne zabezpieczenia

Oczywiście sama umowa i szyld to jedynie kropla w morzu. Wykorzystuje się również systemy alarmowe, czujniki dymu i systemy przeciwpożarowe, ale również monitoring. Dla zmniejszenia obciążeń finansowych, szczególnie przy najmie krótkoterminowym powinno się zadbać, aby lokal był wyposażony w oświetlenie LED. Sprawdzają się również jego inteligentne formy, które wyłączają się, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu, gdyż goście często nie przejmują się gaszeniem światła.

Jeśli decydujemy się na zainstalowanie monitoringu, zgodnie z prawem powinniśmy umieścić w widocznym miejscu informację na ten temat i poinformować po tym najemcę. Monitoring chroni przed wandalizmem, demolowaniem mieszkania ponad zwykłą eksploatację, ale również przed kradzieżą.

Przeczytaj również