W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy wciąż jesteśmy w pracy, zabiegani, odwozimy dzieci- przywozimy dzieci, zaprowadzamy na zajęcia, basen, karate- od poniedziałku do piątku ciężko zastać nas w domu. Coraz więcej rzeczy załatwiamy w sieci. Nie tylko zakupy sprzętu czy ubrań, ale też spożywcze coraz częściej kurier przywozi nam pod drzwi. Taki styl życia wyrobił w nas naturalną potrzebę możliwości załatwienia wszelkich czynności zdalnie. Rozumiemy to, stąd narodził się „Feniks”…

„Feniks” – gdzie ukrywa się prawdziwa mobilność?

Zestaw wideodomofonu VDP-40A3 „FENIKS” składa się z monitora i kasety zewnętrznej+ niezbędny zasilacz. Jednak cała magia ukrywa się w tym przypadku w monitorze.

EURA VDA-40A3 to 7’ monitor, który kryje w sobie moduł Wi-Fi. Aby cały zestaw działał bez zarzutu, musimy sparować ze sobą domową sieć Wi-Fi z monitorem „FENIKS”. Pamiętać musimy, że aby zdalnie obsługiwać połączenia z wideodomofonu, konieczne jest również połączenie z siecią internetową w telefonie lub tablecie. Wówczas w momencie, gdy osoba odwiedzająca wciśnie przycisk wywołania, usłyszymy sygnał w monitorze i równocześnie w telefonie.

Aplikacja EURA CONNECT

Aby, móc zdalnie sterować wideodomofonem FENIKS, musimy zaopatrzyć nasz smartfon lub tablet w aplikację EURA CONNECT. Aplikacja jest oczywiście bezpłatna, dostępna na platformie Android i IOS.

Z pozycji aplikacji możemy obsługiwać wideodomofon w dokładnie taki sam sposób jak z pozycji monitora. Aplikacja zachowuje wszystkie funkcje, łącznie z możliwością obsługi dwóch wejść. Oznacza to dla nas możliwość wpuszczenia na teren posesji osobę nas odwiedzającą z każdego miejsca na świecie, o ile tylko nasze urządzenie mobilne ma dostęp do Internetu.

Aby system działał sprawnie zalecamy, aby aplikację zainstalować na max. 4 urządzeniach mobilnych. System operacyjny nie ma tu znaczenia, ale niezliczona ilość smartfonów, na których zainstalowalibyśmy EURA CONNECT do tego samego monitora, mogłaby spowodować zakłócenia i zamieszanie wśród użytkowników.

Obsługa dwóch wejść

Jedną z zalet zestawu EURA „FENIKS” jest możliwość podłączenia i obsługi dwóch wejść. Najczęściej będzie to zapewne furtka i brama, ale konfiguracji jest mnóstwo, w zależności od naszych potrzeb. Możemy podpiąć pod monitor bramę wjazdową i automat do bramy garażowej albo furtkę i automat do bramy garażowej. Wszystko zależy od naszego stylu życia.
W przypadku podpięcia jednego z wyjść do obsługi bramy, pamiętajmy, że możemy to robić zdalnie. Oznacza to koniec szukania pilota do bramy, dzięki aplikacji możemy sterować bramą smartfonem.

Jeden monitor- wiele możliwości

Dzięki modułowi Wi-Fi i zdalnej obsłudze wideodomofonu możemy mieć rozbudowaną wersję naszego zestawu, wciąż trzymając się jego podstawowej wersji. Nie ma konieczności inwestowania w kolejny monitor, co jest częstą potrzebą, jeżeli mamy duży, kilkupiętrowy dom. Rolę kolejnego monitora na piętrze z powodzeniem spełni tablet lub smartfon z aplikacją EURA CONNECT.
To nie tylko udogodnienie, ale również niesamowita oszczędność dla użytkownika. W dzisiejszych czasach zazwyczaj każdy ma jakiś mało używany tablet albo przestarzały, nieużywany smartfon w domu. Jeżeli zależy nam na stacjonarnym monitorze, możemy użyć jednego z naszych urządzeń mobilnych i zainstalować na nich aplikację EURA CONNECT.

Jaka stacja zewnętrzna do monitora „Feniks”?

Co do zasady „Feniks” to zestaw, który składa się z monitora VDA-40A3 i kasety zewnętrznej VDA-13A3 i VZA-63A3, czyli zasilacza, który pozwala nam zasilić wszystkie elementy.

Kolejną zaletą tego zestawu jest możliwość wymiany kasety, w momencie, kiedy zmieniały się nasze potrzeby. Bramofon VDA-13A3 jest standardem, który sprawdza się w wielu przypadkach, po prostu umożliwia komunikację z osobą dzwoniącą i ma dobrej jakości kamerę.

I tu świetnie sprawdzi się monitor VDA-40A3, który jest kompatybilny z aż 7 modelami kaset. Kasety bez szyfratora i czytnika RFID:

Coraz więcej klientów jest zainteresowanych wprowadzeniem możliwości obsługi strefy wejścia za pomocą kodów lub breloków. Stąd konieczność wymiany kasety zewnętrznej na taką z szyfratorem lub czytnikiem zbliżeniowym obsługującym karty, lub breloki. Oto dwie kasety z szyfratorem, z czego VDA-80A3 posiada dodatkowo czytnik kart zbliżeniowych i breloków.

Sprawdź film prezentujący jak podłączyć Wideodomofon FENIKS:

Przeczytaj również