Dzwonki bezprzewodowe z serii Eura Kinetic to nowa jakość na rynku. Właściwie trudno doszukać się w nich wad. Spełniają wszelkie potrzeby użytkowników. Są ekologiczne, naprawdę łatwe w montażu, mają możliwość regulacji głośności i duży wybór melodii, a dodatkowo sygnalizację optyczną. No czegóż jeszcze można oczekiwać od dzwonka?

Zasada działania nadajnika

Wyjątkowość tego rodzaju dzwonków kryje się w sposobie działania nadajnika. Jest on bezbateryjny, a zatem co go zasila? MY! Naciskając przycisk dzwonka, wytwarzamy energię konieczną do zasilenia urządzenia. Niemożliwe? A jednak! Zasadę działania przycisku kinetycznego można porównać do działania dynamo w rowerze. Znajduje tu zastosowanie zasada zamiany energii mechanicznej w energię elektryczną.

EKO

Skoro nadajnik dzwonka Eura Kinetic nie potrzebuje do działania baterii, nie musi też być zasilany z sieci, zatem mamy do czynienia z czystą energią. Nie musimy wymieniać baterii, nie zaśmiecamy dodatkowo środowiska zużytymi bateriami, które ciężko zutylizować. Zawarte w nich metale ciężkie jak ołów, rtęć i kadm nie ulegają neutralizacji i mają znaczący wpływ na degradację środowiska naturalnego.

Pewnie, gdyby był zrobiony z biodegradowalnego bambusa mógłby startować w konkursie na EKO-PRODUKT ROKU. Ale zrobiony jest z plastiku i to bardzo trwałego i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne.

Z perspektywy szanowania planety, a zarazem oszczędności, tylko w takie urządzenia powinniśmy inwestować nasze środki. To tylko dzwonek, ale też pierwszy dobry krok w stronę odpowiedzialnej polityki zarządzania energią.

Prostota montażu

Dzwonki z serii Eura Kinetic są naprawdę wyjątkowo łatwe w montażu. Zainstalowanie całego zestawu trwa ok 2 minut. Nadajnik nie potrzebuje żadnego zasilania, więc możemy go zamocować praktycznie wszędzie. Odbiornik co prawda potrzebuje zasilania sieciowego, ale ma wbudowaną wtyczkę, którą wystarczy włożyć do kontaktu i już! Dzwoni i działa!!

Pole do popisu

Urządzenia z serii Eura Kinetic dają nam nieograniczone pole do popisu w tworzeniu kombinacji rozbudowy sieci odbiorników i nadajników. Możemy sparować ze sobą aż 6 odbiorników z jednym nadajnikiem. Wyjątkowo przydatne w każdym domu wielopiętrowym. Po jednym odbiorniku na każdym piętrze, dodatkowo dla męża jeszcze jeden w garażu. Z każdego miejsca w domu usłyszymy dzwonek do drzwi.

Za to możliwości połączenia 1 odbiornika z większą liczba nadajników nie ma końca. To dopiero poszerza funkcjonalność dzwonków z tej serii. Tym bardziej że zasięg działania to aż do 100 metrów w otwartym terenie. Na ogół jednak dodatkowy jeden lub dwa przyciski przydadzą się w każdym domu jednorodzinnym. Np. przy dodatkowym wejściu do ogrodu lub jeśli mieszkamy osobą chorą lub niepełnosprawną. Dodatkowy nadajnik umieszczony w pobliżu łóżka osoby bliskiej może pełnić rolę alarmu. Sytuacje tworzy nam życie, ale dzwonki z serii Eura Kinetic w niczym nas nie ograniczają.

Sygnalizacja

Dla wielu osób istotny jest sygnał, jaki wydaje z siebie dzwonek. Urządzenia z serii Eura Kinetics powiadamiają użytkowników o przybyciu gości za pomocą sygnału dźwiękowego i optycznego. To duże ułatwienie dla osób niedosłyszących i starszych. Odbiornik umieszczony w odpowiednim miejscu da sygnał optyczny, który zwróci uwagę użytkownika z problemami ze słuchem. Dodatkowo dzwonki z tej serii mają regulację głośności, zatem możemy ją maksymalnie zwiększyć lub obniżyć do słyszalnego minimum, aby np. nie obudzić śpiącego dziecka.

Wybór melodii

O gustach się nie dyskutuje, ale niektóre melodyjki zaprogramowane w urządzeniach elektronicznych mogą stać się prawdziwym utrapieniem dla ich użytkowników. Na szczęście dzwonki Eura Kinetic mają, aż 58 melodii do wyboru. Każdy znajdzie dla siebie coś miłego dla ucha. Wśród nich jest też linia melodyczna, która przypomina dźwięk tradycyjnego gongu. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Więcej informacji na temat dzwonków Eura znajdziesz tutaj.

Przeczytaj również