pomysł na prezent

Święta za pasem, sieci handlowe prześcigają się już od kilku tygodni w zachęcaniu nas do skorzystania ze swojej oferty zakupowej. Przekonują, że ich produkty będą najlepszymi prezentami na święta dla naszych bliskich. Prawda jest jednak taka, że im bogatszy rynek i im więcej możliwości, tym trudniej kupić prezent naprawdę od serca, taki który jasno zakomunikuje, że dana osoba jest dla nas ważna. Wnuki po latach będą z sentymentem wspominać, znajdowane co roku pod choinką skarpety dziergane przez babcię, które pieczołowicie tworzyła z troską o nasze ciepło i zdrowie.

Komu kupujemy prezenty?

Zwykle najbliższym członkom rodziny, przyjaciołom czy znajomym. Są to osoby, którym chcemy okazać naszą miłość, przyjaźń czy przywiązanie. W związku z tym prezent powinien być przemyślany i praktyczny, a nie tylko kurzyć się w szafie. Najważniejsze jest zdrowie i życie, bo tak naprawdę, bez tego nie ma nic. Może więc warto zastanowić się nad zakupem czujników czadu, dymu i gazu dla najbliższych nam osób?

Co dają czujniki?

Przede wszystkim czujniki czadu, dymu oraz gazu mogą stanowić skuteczny sposób na uratowanie życia. Czad jest niewidoczny i niewyczuwalny, jest produktem spalania, który pojawia się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ogniem, czyli w kuchenkach, junkersach, piecach. Nie możemy go zobaczyć ani poczuć, a objawy zatrucia są niespecyficzne i trudno je rozpoznać. Już kilka głębokich wdechów prowadzi do wprowadzenia śmiertelnej dawki do organizmu. Czujnik może temu zapobiec, informując nas o pojawieniu się tlenku węgla w powietrzu już przy niewielkim stężeniu.

Gaz stosowany w kuchenkach czy piecach jest aromatyzowany, dzięki czemu jesteśmy w stanie dość szybko samodzielnie zauważyć nieszczelność. Jeśli jednak siedzimy w innym pokoju przy otwartym oknie, a płomień zgaśnie, może zrobić się niebezpiecznie. Uruchomienie się czujnika może uratować życie nasze, jak i mieszkańców sąsiednich mieszkań.

Dym. Z pozoru wydaje się, że nie da się go przeoczyć. Jednak po raz kolejny możemy znajdować się w innym pomieszczeniu, czy spać. Znanych jest wiele przypadków pożarów, którym odpowiednie zabezpieczenia mogły zapobiec. Ludzie utracili w ten sposób dobytek całego życia, a często również bliskich lub własne życie. Dlatego jak mówi znane powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. Czujnik, który szybko wykryje pojawienie się dymu, może okazać się wybawieniem.

Dla kogo kupić czujnik pod choinkę?

Czujniki czadu, dymu oraz gazu powinny pojawić się w niemal każdym mieszkaniu. Pod choinkę możemy taki praktyczny gadżet sprezentować dziadkom, których reakcje w wielu sytuacjach mogą nie być już tak szybkie, jak dawniej, a urządzenie uratuje im życie w razie ewentualnej nieszczelności lub pożaru. Taki prezent zostanie z pewnością doceniony również przez młodą parę, która właśnie rozpoczyna wspólne życie i gromadzenie swojego dorobku, jak i osoby, które właśnie przeprowadziły się do nowego domu i mieszkania. Jeśli rodzice właśnie kupili nową kuchenkę gazową lub wymienili w łazience bojler, to również możemy sprezentować im odpowiedni czujnik.

Niezależnie od tego, komu z naszych bliskich sprezentujemy wybrany czujnik, to z pewnością będzie on oznaką troski i dbania o zdrowie i życie tej osoby. Z pozoru może się wydawać, że taki prezent nie ma nic wspólnego ze świętami, że nie niesie w sobie miłości, jednak co jest cenniejszego od naszego zdrowia i życia i ich ochrony. Co jest cenniejsze od poczucia bezpieczeństwa we własnym domu? Z pewnością nic, więc dla spokojnych, rodzinnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia warto sprezentować najbliższym właśnie czujniki czadu, dymu i gazu, bo udane święta w świetnym towarzystwie warto powtarzać w kolejnych latach.

Przeczytaj również