Dzwonki i gongi

Wszystkie ceny są cenami sugerowanymi.


Dzwonki i gongi to podstawowe urządzenia w każdym lokalu. Choć często traktujemy je jako dodatek do drzwi wejściowych, warto pochylić się nad ich możliwościami. W zależności od preferencji i właściwości naszych lokali możemy zaoferować bogaty wachlarz modeli zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych.


Dzwonki przewodowe Eura to urządzenia, które doskonale spełniają swoją funkcję. W naszej ofercie znajdziemy modele elektroniczne i elektromechaniczne. Montaż jest prosty i nieuciążliwy, choć wymaga poprowadzenia przewodów. Do zainstalowania dzwonka przewodowego używamy przewodów min 2x 1,5mm². Po odpowiednim podłączeniu, gdy naciśniemy przycisk dzwonka, pojawi się napięcie 230 V na cewce urządzenia.


Dzwonki bezprzewodowe Eura to przyszłość tej kategorii urządzeń. Przemawia za nimi przede wszystkim łatwość montażu. Nie musimy kłaść przewodów pod instalacje urządzenia, co bywa kłopotliwe, szczególnie jeżeli jesteśmy tuż po remoncie. Niewątpliwą zaletą jest duży wybór melodii oraz niskie zużycie energii.

Warto zastanowić się nad modelami, które oprócz wersji audio, mają również sygnalizację optyczną. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla osób głuchoniemych lub niedosłyszących. Dla starszych osób lub rodzin z małymi dziećmi proponujemy modele urządzeń z regulacją głośności, w zależności od potrzeb użytkowników, mogą dostosować poziom dźwięku dzwonka do swoich potrzeb.


System dzwonków bezprzewodowych pracujący w paśmie 433 MHz. Jego system działania oparty jest na inteligentnym systemie kodowania dzwonka i przycisku. Kod dla każdego modułu ustawiany jest indywidualnie przez użytkownika za pomocą specjalnego przycisku umieszczonego wewnątrz odbiornika lub na jego obudowie (w zależności od wersji). Dzięki takiemu rozwiązaniu, poszczególne moduły nie tylko się „rozumieją”, ale również wykluczają możliwość zakłóceń podobnych systemów tej samej marki, które mogą znaleźć się w pobliskim otoczeniu. Istnieje możliwość rozbudowy dzwonka o dodatkowe elementy, np. dodatkowy przycisk. Maksymalnie 4 nadajniki mogą współpracować z 1 odbiornikiem, a nieograniczona ilość odbiorników może współpracować z 1 nadajnikiem. Seria charakteryzuje się wyjątkowo prostym montażem urządzenia, ponieważ nadajnik zasilany jest na baterie, a odbiornik- bezpośrednio z gniazda sieciowego.

Przykład 1 - dwa lub więcej przycisków obsługujących jeden dzwonek

Schemat rozbudowy dzwonków

Przykład 2 - dwa lub więcej dzwonków obsługiwanych przez jeden przycisk

Schemat rozbudowy dzwonków

Eura KineticEuraBell+To wyjątkowo ekologiczny i energooszczędny zestaw dzwonków bezprzewodowych. Ich innowacyjność polega na bezbateryjnym działaniu przycisku, czyli nadajnika. Natomiast odbiornik wymaga jedynie zasilania sieciowego. Stąd zainstalowanie naszego produktu jest proste i szybkie, bo nie wymaga połączenia kablowego, a zasięg działania w otwartym terenie to aż 100 metrów.

Dzwonki z serii Eura Kinetic dają użytkownikowi wiele możliwości rozbudowy zestawu. Nieograniczona liczba nadajników może współpracować z 1 odbiornikiem, a max. 6 odbiorników jest w stanie działać z jednym nadajnikiem. Taki szeroki wachlarz opcji rozbudowy systemu pozwala użytkownikowi dopasować nasze produkty idealnie do własnych potrzeb.

Przycisk z prądnicą

Przyciski kinetyczne nie wymagającym stałego zasilania ani baterii. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii zamiany energii mechanicznej w energię elektryczną możemy korzystać z dzwonka bez konieczności wymiany kosztownych baterii. Energię, którą jest potrzebna do działania nadajnika, wytwarzamy sami, naciskając przycisk dzwonka. Zasada działania jest zbliżona do dynama (prądnicy).

Dzięki dzwonkom z serii Eura Kinetic oszczędzamy energię i dbamy o środowisko. Komunikacja bezprzewodowa, brak baterii i akumulatorów to atuty tego urządzenia. Obudowa przycisku jest odporna na warunki atmosferyczne co pozwala na jego działanie na zewnątrz nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych takich jak deszcz, śnieg czy wiatr.

przycisk kinetyczny Eura Kinetic

Przykład 1 - dwa lub więcej przycisków obsługujących jeden dzwonek

Schemat rozbudowy dzwonków

Przykład 2 - dwa lub więcej dzwonków obsługiwanych przez jeden przycisk

Schemat rozbudowy dzwonków

Gongi to co do zasady urządzenia dużo prostsze od dzwonków. Świadczy o tym ich elektromechaniczna konstrukcja, a także uboga funkcjonalność. Zadaniem gongów jest przede wszystkim informowanie mieszkańców, że ktoś czeka u drzwi. I to zadanie spełniają świetnie.

Musimy jednak pamiętać, że zasięg gongów jest zazwyczaj ograniczony. Gongi są przewodowe, dlatego ich zasięg jest uzależniony od długości kabla. Dlatego są dedykowane do instalacji wewnątrz klatkowej. Charakterystyczną cechą gongów jest ich dwutonowy dźwięk. Klasyczne ding-dong lub bim-bam. Nie ma możliwości zmiany dźwięków.

Natężenie dźwięku oscyluje w granicach 50-70 dB. i nie ma możliwości regulacji. Jest to idealny produkt do mieszkań w bloku lub kamienicy, w których zostały zastosowane inne zabezpieczenia strefy wejścia, np. domofon. W ten sposób stosunkowo cichy i krótki sygnał gongu nie będzie uciążliwy dla użytkowników i sąsiadów, ale spełni swoją funkcję. Gongi Eura doskonale sprawdzą się w lokalach komercyjnych, np. biurach.


Przejdź do produktów: