Domofony

Wszystkie ceny są cenami sugerowanymi.

Domofon podstawowym gwarantem bezpieczeństwa


Domofon to zestaw składający się z kasety zewnętrznej montowanej przy wejściu na posesję oraz unifonu przeznaczonego do instalacji wewnątrz lokalu.

W dzisiejszych czasach domofon jest podstawowym gwarantem bezpieczeństwa. Pozwala na identyfikacje osoby próbującej wejść na teren naszej posesji. Możliwość nawiązania rozmowy pozwala nam na zidentyfikowanie, czy dzwoniący jest osobą proszoną czy nie. Domofon pozwala na stałe zamknięcie posesji, co eliminuje możliwość bezkarnego wtargnięcia na jej teren.

Domofony przewodowe

ADP-30A3 Uno

Przewodowy zestaw domofonowy składa się z modułu wewnętrznego (unifonu) z zasilaczem oraz modułu zewnętrznego (bramofonu). Domofony przewodowe umożliwiają prowadzenie rozmowy między modułami oraz bezpośrednią możliwość sterowania ryglem elektromagnetycznym służącym do otwierania drzwi posesji.

Bramofony najczęściej zamknięte są w wandaloodpornych obudowach, przeznaczonych do montażu na- lub podtynkowego. Niektóre zestawy domofonowe np. ADP-41A3 posiadają czytnik kart magnetycznych, dzięki czemu możliwe jest zwalnianie rygla elektromagnetycznego (otwieranie drzwi), bez konieczności dzwonienia lub korzystania z klucza.

Domofony bezprzewodowe

W przeciwieństwie do zwykłego domofonu, teledomofon pozwala na nawiązanie rozmowy z dzwoniącym w obrębie 75m, w otwartym terenie. W praktyce oznacza to, że przebywając w ogrodzie możemy mieć słuchawkę ze sobą, co pozwala nam nie tylko na odebranie połączenia telefonicznego i domofonowego, ale w przypadku tego drugiego, również na zwolnienie rygla i wpuszczenie interesanta na teren posesji.

Sterowanie ryglem elektromagnetycznym zainstalowanym przy wejściu na posesję realizowane jest bezprzewodowo, bezpośrednio z klawiatury słuchawki. Pozostałe połączenia (tj. zasilanie modułów, zwalniacz rygla) wymagają standardowych połączeń przewodowych.

Do obustronnej komunikacji pomiędzy słuchawką a kasetą zewnętrzną (bramofonem) oraz pomiędzy słuchawką a bazą telefonu wykorzystano cyfrowy kanał radiowy w paśmie DECT (1,88-1.90 GHz).

CL-3622B

Domofony wielolokatorskie Eura Professional by Cyfral

Domofony wielolokatorskie Eura Professional by Cyfral

Wielolokatorskie systemy domofonowe Eura Professional by Cyfral skierowane są do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a także do profesjonalnych firm instalatorskich, które obsługują duże inwestycje. Produkty te spełniają wysokie standardy jakości oraz posiadają niezbędne certyfikaty obowiązujące w Polsce i Europie.

Wielolokatorskie systemy domofonowe - analogowo-cyfrowe i cyfrowe umożliwiają na podłączenie ponad 250 lokali pod jeden panel rozmówny. Posiadają funkcję wejścia do budynku za pomocą kodu lub klucza typu Dallas, które potwierdzane jest sygnałem dźwiękowym w lokalu. Domofony mają możliwość regulowania głośności oraz czasu trwania sygnału dzięki temu, gdy w mieszkaniu śpi małe dziecko domofon spełnia swoją funkcję nie będąc utrapieniem dla użytkownika.

Urządzenia są wykonane z wysokiej jakości komponentów, ponieważ zależy nam aby produkty były niezawodne w każdych warunkach. Wandaloodporne obudowy kaset zewnętrznych poddawane są najbardziej rygorystycznym testom, dlatego możemy zagwarantować ich działanie nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach.