Lampy z czujnikiem ruchu

Wszystkie ceny są cenami sugerowanymi.


Automatyzacja oświetlenia powoli staje się standardem, nie tylko w sferach komercyjnych, ale także w naszych domach. Lampy z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy oświetlenia tylko na chwilę, a włączanie go w tradycyjny sposób jest problemowe. Podświetlenie długiego korytarza czy przedsionka jest niezbędne dla naszego poczucia bezpieczeństwa. Ale tradycyjne źródła światła są kosztowne, a korzystanie z nich jest niepraktyczne i nieoszczędne. Lampy z czujnikiem ruchu dają wiele możliwości aranżacyjnych, a ich wygląd dzięki prostemu i eleganckiemu wzornictwu, z łatwością wkomponujemy w każdą przestrzeń.


W tej kategorii znajdują się urządzenia, przeznaczone do automatycznego oświetlenia wewnętrznych części posesji. Możemy zaoferować plafony lub lampki nocne włączane bezpośrednio do kontaktu.

Detekcja ruchu odbywa się na zasadzie pomiaru zmiany temperatury otoczenia w sektorze widzialności czujnika, w wyniku ruchu znajdującej się tam osoby. Jeżeli w obszarze widzialności czujnika pojawi się osoba, automatycznie włącza się oświetlenie i pozostaje włączone tak długo, jak długo czujnik ruchu wykrywa obecność (ruch) w obrębie pola „widzenia”. Jeżeli w określonym (zadanym przez użytkownika) czasie nie zostanie wykryta obecność, oświetlenie zostanie automatycznie wyłączone.


Możemy polecić plafony z czujnikiem mikrofalowym, przeznaczone do automatycznego oświetlenia wewnętrznych części posesji. Wyposażony jest w aktywny mikrofalowy czujnik ruchu, który wysyła i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości (5,8 GHz).

Detekcja ruchu odbywa się przy wykorzystaniu zjawiska Dopplera, czyli na zasadzie pomiaru różnic fal odbitych od poruszającego się obiektu w zadanym sektorze widzialności czujnika (np. w wyniku ruchu znajdującej się tam osoby). Jeśli w sektorze widzialności czujnika pojawi się jakiś obiekt, automatycznie włącza się oświetlenie i pozostaje włączone tak długo, jak długo czujnik ruchu wykrywa obecność (ruch obiektu) w obrębie pola „widzenia”. Jeśli w określonym (zadanym przez użytkownika) czasie nie zostanie wykryta obecność, oświetlenie zostanie automatycznie wyłączone.

W odróżnieniu od pasywnych czujników podczerwieni PIR, czujniki mikrofalowe lepiej wykrywają ruch obiektów w kierunku od/do czujnika (czujniki PIR lepiej reagują na ruch obiektu w poprzek wiązki). Czujniki mikrofalowe charakteryzują się dużo lepszą wykrywalnością ruchu w porównaniu do czujników ruchu PIR. Mogą reagować na ruch obiektu za drzwiami, szybami, meblami, a nawet cienkimi ściankami działowymi.


Ten rodzaj oświetlenia wyposażony jest w czujnik zmierzchowy. Produkty tego typu służą do dyskretnego oświetlania części mieszkania. Dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu lampka załącza się tylko i wyłącznie przy niedostatecznym oświetleniu zewnętrznym, czyli nie zaświeci się przy włączonym oświetleniu głównym w pomieszczeniu lub przy odpowiednio mocnym oświetleniu naturalnym (słonecznym).


Przejdź do produktów: