Lampy z czujnikiem ruchu

Wszystkie ceny są cenami sugerowanymi.

mini alarmLampy z czujnikami ruchu PIR

Strefę wokół domu możemy zabezpieczyć lampami halogenowymi z czujnikiem ruchu PIR. Detekcja ruchu odbywa się na zasadzie pomiaru zmiany temperatury otoczenia w zadanym sektorze widzialności czujnika, w wyniku ruchu znajdującej się tam osoby. Jeśli w sektorze widzialności czujnika pojawi się osoba, automatycznie uruchamia się oświetlenie i pozostaje włączone dopóki czujnik wykrywa ruch w obrębie pola „widzenia”.

mini alarmLampy z mikrofalowymi czujnikami ruchu

W czujniki mikrofalowe wyposażone są m.in. plafony służące do automatycznego oświetlenia wewnętrznych lub zewnętrznych części posesji. Plafon taki wyposażony jest w aktywny mikrofalowy czujnik ruchu, który wysyła i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości (5,8 GHz). Detekcja ruchu odbywa się przy wykorzystaniu zjawiska Dopplera, czyli na zasadzie pomiaru różnic fal odbitych od poruszającego się obiektu w zadanym sektorze widzialności czujnika (np. w wyniku ruchu znajdującej się tam osoby).

W odróżnieniu od pasywnych czujników podczerwieni PIR, czujniki mikrofalowe lepiej wykrywają ruch obiektów w kierunku od/do czujnika (czujniki PIR lepiej reagują na ruch obiektu w poprzek wiązki). Ogólnie czujniki mikrofalowe charakteryzują się dużo lepszą wykrywalnością ruchu w porównaniu do czujników ruchu PIR. Mogą reagować na ruch obiektu za drzwiami, szybami, meblami a nawet cienkimi ściankami działowymi.

Lampy z czujnikami ruchu nie tylko sygnalizują nam o obecności nieproszonych gości na terenie posesji, ale również przydają się w użytkowaniu codziennym, instalując je przy garażu lub podjeździe są wielkim udogodnieniem.