Sterowanie bezprzewodowe

Wszystkie ceny są cenami sugerowanymi.

Czym są sterowniki WiFi?

Sterownik WiFi to proste urządzenie umożliwiające zdalną kontrolę nad dowolnym urządzeniem elektrycznym przy wykorzystaniu domowej sieci WiFi, chmury Amazon Web Services oraz aplikacji mobilnej eWeLink, która do poprawnego działania wymaga wyłącznie dostępu do Internetu.

W przeciwieństwie do drogiej automatyki budynkowej, nad której zastosowaniem należy myśleć na etapie projektowania domu czy mieszkania, sterowniki WiFi są w pełni autonomiczne i nie wymagają użycia centrali czy bramki będącej mózgiem całego systemu.

Sterowniki WiFi umożliwiają zdalne zarządzanie pracą urządzeń AGD i RTV, włączanie i wyłączanie oświetlania, czy regulowanie temperatury bez konieczności stosowania dodatkowych kontrolerów. Aplikacja eWeLink jest sercem inteligentnego domu i umożliwia sterowanie wieloma urządzeniami równolegle.

Sprawdź czy wiesz...

Porównanie sterowników WiFi

 
WS-03H1
WS-04H1
WS-05H1
Ilość obsługiwanych kanałów
1
1
2
Tryb pracy: monostabliny
nie
nie
nie
Tryb pracy: bistabilny
tak
tak
tak
Tryb pracy: przełączający
nie
nie
nie
Licznik energii
nie
tak
nie
Funkcja termostatu i higrostatu
tak
nie
nie
Programator czasowy
tak
tak
tak
Harmonogram
tak
tak
tak
Pętla czasowa
tak
tak
nie
Sterowanie radiowe 433 MHz
nie
nie
nie
Napięcie zasilania
AC 230V
AC 230V
AC 230V
Dopuszczalne obciążenie
10A
10A
10A
* suma obciązeń wszystkich wyjść nie może przekroczyć 16A

Jakie funkcje posiadają sterowniki WiFi?

włącznik czasowy

Włącznik czasowy / Programator czasowy

Funkcja umożliwia konfigurację stopera odmierzającego czas do wykonania określonej operacji. Istnieje możliwość ustawienia długości trwania danej czynności. Sterownik WiFi pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej, wyłączając lub włączając podłączone urządzenia o wcześniej zdefiniowanej godzinie.

Przykładowe zastosowanie

Sterowanie bojlerem elektrycznym, kotłem CO, sprzętem RTV, klimatyzacją, kuchenką elektryczną, elektrycznym wyposażeniem akwarium lub oczka wodnego.

harmonogram

Ustawianie czasu pracy według harmonogramu

Aplikacja umożliwia równoległą pracę 8 harmonogramów, oddzielnego dla każdego urządzenia. Istnieje możliwość zaprogramowania cyklicznego, jak i pojedynczego zdarzenia. Dzięki inteligentnemu rozwiązaniu zadania są realizowane przez urządzenie nawet po utracie dostępu do Internetu.

Co to oznacza w praktyce?

Funkcja harmonogramu umożliwia automatyczne zaprogramowanie pracy na podstawie indywidualnych wytycznych dla każdego urządzenia, co pozwala na zoptymalizowanie zużycia energii elektrycznej, co w rezultacie przekłada się na finanse gospodarstwa domowego.

Praca urządzeń na podstawie harmonogramu może pełnić funkcje systemu zabezpieczenia mienia. Automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia lub elektrycznych urządzeń ogrodowych może symulować obecność domownika np. podczas jego urlopu.

scenariusz

Ustawianie scenariuszy

Funkcja ustawiania scenariusza umożliwia wybranie kilku urządzeń i określenie zależności między nimi — ustawienie instrukcji uzależniających zachowanie jednego urządzenia względem kolejnego. W przypadku Sterownika WiFi WS-03H1 istnieje możliwość uwzględnienia przekroczenia określonego progu temperatury lub wilgotności i ustawienia zachowania innych urządzeń w odniesieniu do tych wartości.

licznik energii

Udostępnianie urządzeń innym użytkownikom

Aplikacja eWeLink umożliwia udostępnienie wybranych funkcji określonego urządzenia innym użytkownikom aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu administrator ma możliwość nadawania określonych uprawnień poszczególnym użytkownikom, co pozwala na łatwe zarządzanie, ale także podnosi bezpieczeństwo w inteligentnym domu. Bez autoryzowanego udostępniania przez administratora dodanie urządzenia do aplikacji przez innego użytkownika jest niemożliwe.

włącznik higrometryczny

Włącznik higrometryczny / Higrostat

Po zastosowaniu precyzyjnego czujnika temperatury i wilgotności istnieje możliwość automatycznego sterowania urządzeniem. Dzięki możliwości zdefiniowania zadanego zakresu wilgotnościowego Sterownik WiFi WS-03H1 umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie urządzenia, gdy osiągnięte zostaną wartości progowe wilgotności.

Przykładowe zastosowanie:

Sterownik idealnie nadaje się do automatycznego zarządzania wentylatorem łazienkowym, pozwalając na ustawienie poziomu wilgoci, po którego osiągnięciu wentylator uruchomi się samoczynnie. Po spadku wilgotności w pomieszczeniu (do zdefiniowanego w aplikacji poziomu) wentylator zostanie wyłączony.

włącznik temperaturowy

Włącznik temperaturowy /Termostat

Po zastosowaniu precyzyjnego czujnika temperatury i wilgotności-El Home WAC-01H1 lub wodoodpornego czujnika temperatury — El Home WAC-02H1 istnieje możliwość automatycznego sterowania urządzeniem. Po ustawienie zadanego zakresu temperatury, sterownik WiFi WS-03H1 będzie automatycznie włączał i wyłączał urządzenie, gdy osiągnięte zostaną wartości progowe.

Przykład zastosowania:

Przykładem zastosowania może być reakcja urządzenia na zbyt niską temperaturę w danym pomieszczeniu, polegająca na włączeniu np. grzejnika elektrycznego lub wkładu grzejnego do pieca kaflowego w celu podniesienia temperatury w tym konkretnym pomieszczeniu. Sterownik może działać także odwrotnie, tzn. w przypadku zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu może podjąć akcję mającą na celu jej obniżenie do zadanej wartości.

Sterownik WiFi WS-03H1 wraz z wodoodpornym czujnikiem temperatury, który jest zanurzony w akwarium, umożliwia automatyczne sterowanie grzałką. W tym przypadku urządzenie pełni rolę termostatu pozwalającą na wgląd w aktualny status pracy w aplikacji mobilnej.

licznik energii

Licznik energii

W przypadku zastosowania Sterownika WiFi El Home WS-04H1 aplikacja eWeLink umożliwia aktualny pomiar zużycia energii elektrycznej podłączonego urządzenia. Pomiary rzeczywiste są archiwizowane, co pozwala na odczyt historii w ujęciu dziennym lub miesięcznym.

Sterownik WiFi z licznikiem energii elektrycznej pozwala wychwycić, które urządzenia działają nieekonomicznie — dzięki temu można wprowadzić plan oszczędzania i zredukować wydatki na energię elektryczną.

 

Jak założyć (zarejestrować) konto w aplikacji eWeLink?

W celu zarejestrowania konta w aplikacji mobilnej eWeLink, należy wykonać kilka prostych kroków:

  • Po wejściu do aplikacji i dwukrotnym kliknięciu dalej należy nacisnąć przycisk „Zarejestruj” znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.
  • Następnie należy wpisać adres e-mail, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.
  • W następnym kroku należy wpisać otrzymany wcześniej kod weryfikacyjny i ustanowić hasło użytkownika, następnie potwierdzić operację przyciskiem "Wyślij".
  • Ostatnim krokiem jest pierwsze logowanie, które kończy proces rejestracji. Należy wpisać wcześniej podawany adres e-mail, na którym rejestrowano konto i zdefiniowane hasło, a całą operację potwierdzić przyciskiem „Zaloguj”.

Instrukcja video dla urządzeń z systemem iOS →


← Instrukcja video dla urządzeń z systemem Android

El Home Smart Home oczami Vlogerów