Eura SmartLock to mobilny system kontroli dostępu zoptymalizowany pod względem funkcjonalności dla różnego rodzaju obiektów. Sercem tej idei jest aplikacja za pomocą, której możesz zarządzać kilkoma różnymi urządzeniami i obiektami. Parafrazując, daj mi pomieszczenie, a znajdę Ci urządzenie, odpowiednie do kontroli jego dostępu.  

Co chcesz chronić?

W skład Eura SartLock wchodzi kilka typów mechanizmów. Ich dobór podyktowany jest rodzajem pomieszczenia, które ma zostać zabezpieczone i zarządzane przez aplikację. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość obsługiwania kilku różnych urządzeń, w różnych lokalizacjach. Pozostaje tylko dopasowanie zamka czy szyldu do naszego pomieszczenia. Generalnie możemy podzielić elementy SmartLock na urządzenia służące kontroli dostępu wewnętrzne i zewnętrzne.

Kontrola wewnątrz budynku

W skład tej pierwszej grupy wchodzą szyldy z kontrolą dostępu i szyldy zamków elektromechanicznych. Są dedykowane do montażu na skrzydle drzwi wewnątrz pomieszczeń ze względu na klasę szczelności (IP20). Nie nadają się do kontroli drzwi zewnętrznych wejściowych czy na halach produkcyjnych, gdzie istnieje duży stopień zapylenia. Są odpowiednie do montażu na drzwiach wejściowych, ale wewnątrz klatkowych. W pomieszczeniach typu pokoje, biura, magazyny wewnętrzne. Umieszczamy je na skrzydle drzwi i to bez podziału na prawe i lewe-sprawdzą się na obu. Zdadzą też egzamin na drzwiach, które pełnią rolę wejścia do danego działu w przedsiębiorstwie czy urzędzie, np. dział księgowości czy rozwoju produktu. Te kategorie z pewnością w każdej firmie zasługują na dodatkową kontrolę osób, które tam wchodzą.

Kontrola na zewnątrz budynku

W przypadku zabezpieczenia stref na zewnątrz budynku, najlepiej sprawdzą się zamki szyfrowe i elektromechaniczne. Mają odpowiednią klasę szczelności, dzięki czemu możemy z nich korzystać, jako zabezpieczenie drzwi zewnętrznych-wejściowych do firmy. W tym konkretnym przypadku doskonale zda egzamin zamek szyfrowy AC-01B9. Może być stosowany na zewnątrz, ma dodatkową funkcję dzwonka istotną np. dla kurierów, a co najważniejsze jest skonfigurowany z aplikacją, która pozwoli nadać pracownikom kody wejścia i wyjścia. Dodatkowo będzie zapisywała i gromadziła historie tych wejść i wyjść. Nieocenione w przypadku firmy zatrudniającej więcej niż dwie osoby.

Nasze urządzenia doskonale sprawdzą się do zabezpieczenia wejścia na hale produkcyjne, garaże czy warsztaty. Zamek elektromechaniczny z funkcją kontroli dostępu to doskonałe rozwiązanie do weryfikacji osób korzystających z miejsc objętych specjalnymi przepisami ppoż. czy BHP.

Przeczytaj również