Zajmując się najmem krótkoterminowym, musimy być gotowi na różne niespodzianki. Niektóre z nich zgotują nam niefrasobliwi klienci, inne dostaniemy w prezencie od losu. Pęknięta rura od zmywarki, przegląd kominiarski czy instalator od kablówki, z którym po prostu nie sposób się umówić na sztywny termin. Ale drodzy wynajmujący, głowa do góry! Pomożemy!

Codzienne porządki

Sytuacje opisane wyżej to wcale nie koniec świata i faktycznie, nie zdarzają się często. Jednak zdarzają się! Jeżeli rura nie pęknie, to trzeba przecież w tym mieszkaniu posprzątać. I to regularnie. Najem krótkoterminowy, mimo oczywistych zalet- szczególnie finansowych, ma jeden minus. Nasza własność staje się hotelem dla naszych klientów. Musimy o nią dbać zachowując podobne standardy jak profesjonaliści. Sprawa może nie wydaje się skomplikowana, jeżeli mamy jedną, w dodatku niedużą kawalerkę, a najem krótkoterminowy traktujemy jak dodatkowy, sporadyczny zarobek. Wtedy posprzątanie po gościach czy przygotowanie lokalu na przyjęcie kolejnych, nie powinno przysporzyć nam kłopotów.

Sprawa komplikuje się nieco, gdy wynajmowanie nieruchomości traktujemy jak nasz biznes, zajmujemy się tym na co dzień i mamy w ofercie co najmniej dwa lokale. Wtedy, nie wygląda to już tak różowo. Zazwyczaj jesteśmy zmuszeni do zatrudnienia osoby, która pomoże nam w utrzymaniu czystości. Każdy, kto kiedykolwiek szukał niani czy gosposi, wie jak ciężko znaleźć zaufaną osobę. Aby przerzucić w pełni ciężar dbania o czystość w mieszkaniu, musimy naszą pomoc zaopatrzyć w zestaw kluczy do mieszkania lub mieszkań, wgląd do grafiku przyjazdu i wyjazdu gości, który jest ruchomy i bywa nieprzewidywalny. To wszystko w praktyce może nastręczać problemów.

Na ratunek

Niczym Superman, przychodzimy z pomocą! Nasz system Eura Smart Lock został stworzony m.in. z myślą o tym, żeby odciążyć właścicieli mieszkań na wynajem w codziennych obowiązkach.

Jednym z rozwiązań, które możemy zastosować, są jednorazowe kody. Sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych. Pęknięta rura, gdy my przebywamy poza miastem lub zajęci jesteśmy innymi obowiązkami. Generujemy w aplikacji jednorazowy kod dla konkretnego szyldu, wzywamy zaufanego hydraulika i sprawa dla nas załatwiona. Nie musimy nigdzie jeździć, wozić kluczy, nikogo nigdzie wpuszczać. Jednorazowe kody sprawdzą się również przy współpracy z innymi monterami czy fachowcami.

Kod stały dla zaufanych współpracowników

Alternatywne wyjście to wygenerowanie stałego kodu dla konkretnego pracownika. W praktyce jest to osoba, która zajmuje się dbaniem o czystość w wynajmowanych lokalach. Zaufany pracownik miałby dostęp do wszystkich lokali, za które jest odpowiedzialny i w umówionym czasie, mógłby wchodzić i wypełniać swoje zadanie bez angażowania nas jako właścicieli w otwieranie, zamykanie czy przywożenie kluczy. Znika też problem zagubionych kluczy.

Pastylki czy karta?

Szyldy i zamki, oprócz współpracy z aplikacją, umożliwiają również obsługę za pomocą pastylek zbliżeniowych lub kart magnetycznych pracujących w systemie Mifare. Jest to kolejne rozwiązanie, które możemy zastosować do obsługi lokalu. Naszemu pracownikowi możemy przekazać brelok lub kartę magnetyczną, którą zaprogramujemy do otwierania wszystkich lub konkretnych szyldów. Jest to inna opcja dedykowania konkretnych osób do otwierania przypisanych im zamków. Każdą pastylkę lub kartę możemy przyporządkować wg uznania. Bądź do rozbrajania wszystkich zamków albo skonfigurować ja tylko z jednym wybranym szyldem lub np. trzema. Wszystko zależy od naszych potrzeb i stopnia zaufania do naszych pracowników.

Przeczytaj również